Розумний лічильник води Qalcosonic W1 – продукт, сертифікований LoRaWAN

Розумний лічильник води Qalcosonic W1 – продукт, сертифікований LoRaWAN

Ультразвуковому лічильнику води Qalcosonic W1, який випускає компанія Axioma Metering, присвоєно сертифікат LoRaWAN (LoRaWAN CertifiedCM). Він підтверджує, що пристрій повністю відповідає специфікації LoRaWAN. Дана специфікація є стандартом, який наказує, як саме повинен діяти прилад відповідно до технології LoRa.

«Щоб отримати сертифікат, ми повинні були провести тестування на відповідність стандартам LoRa, встановленим міжнародною асоціацією LoRa Alliance. Тестування Qalcosonic W1 нами проводилося в авторизованої лабораторії асоціації в Фінляндії. Позитивні результати випробувань підтвердили, що технологія, закладена в наш виріб, діє просто бездоганно в будь-яких мережах LoRa в поєднанні з обладнанням від інших виробників », – говорить керівник з розвитку продукції Axioma Metering Гедрюс Вайткунас.

Технологія LoRaWAN

Це перспективний і найбільш широко застосовувана технологія, яка використовується в так званому інтернеті речей (IoT), – протокол енергоефективних мереж дальнього радіусу дії (LPWAN) для об’єднання речей, що діють на акумуляторах в системах бездротової мережі, в регіональні, національні та глобальні мережі. Головне достоїнство технології LoRa – передача даних на дальні відстані, і для неї не потрібно ніяких складних рішень. До модулю LoRa можна підключати різні датчики і стежити за вимірюваними величинами в мережі або за допомогою бездротового зв’язку. Дана технологія є актуальною на всіх ринках – це сучасна світова тенденція, до якої прагнуть багато виробників.

Асоціація LoRa Alliance

Виробник розумних приладів обліку води та тепла Axioma Metering вступила до лав міжнародної організації LoRa Alliance.

LoRa Alliance є найбільш стрімко зростаючий технологічний альянс, заснований в 2015 році. В даний час він об’єднує понад 500 членів, в число яких входять і лідери в області технологій: IBM, Cisco, HP, Foxconn, Semtech і Sagemcom. Члени альянсу тісно співпрацюють між собою, обмінюються досвідом, просуваючи успіх протоколу LoRaWAN як лідируючого в світі відкритого світового стандарту безпечного зв’язку IoT LPWAN, ведені і самі цим успіхом. Головним завданням альянсу LoRa є стандартизація LPWAN з метою розширення мережі інтернету речей (IoT).

«Як члени LoRa Alliance і офіційні представники технології LoRaWAN, ми маємо в своєму розпорядженні останньої і самої докладної технічною документацією, оперативно отримуємо новини та інформацію про прийняті рішень, ділимося і своїм досвідом», – розповідає Г. Вайткунас і додає, що найближчим часом компанія збирається сертифікувати і іншу свою продукцію.

Плани щодо Qalcosonic W1

На питання про подальші плани щодо вдосконалення Qalcosonic W1 Гедрюс відповідає, що на сьогоднішній день планується технічна адаптація лічильника для нових країн – настройка передачі даних під нові радіочастоти і реалізація частотних планів каналів (Channel Plan) LoRa в нових регіонах.

«Також ми плануємо розширити динамічний діапазон приладу, випускати ще більш чутливі лічильники, так що сьогодні ми працюємо над лічильниками Qalcosonic W1 великих діаметрів – сьогодні у нас є тільки DN15 і DN20, але в розробці вже і DN25, DN32, DN40, DN50.