Лічильники води механічні

Лічильники води в метрологічному класі точності "С"

Високоточний одноструменевий лічильник холодної води 820 (напівмокрохід)

Лічильник холодної води (напівмокрохід) 420PC

Об’ємний лічильник холодної води (сухохід) 620

Турбінний лічильник холодної води MeiStream Plus

Турбінний лічильник холодної води MeiStream PlusRF з вбудованим радіомодулем та електронним лічильним механізмом eRegister

Комбінований лічильник холодної води Meitwin

Комбінований лічильник холодної води WPVD

Лічильники води в метрологічному класі точності "В"

Квартирний одноструменевий лічильник води ResidiaJet

Квартирний одноструменевий лічильник води ResidiaJet-C з корпусом з композитного матеріалу

Одноструменевий лічильник води 120

Лічильник холодної води 420 (мокрохід)

Турбінний лічильник холодної води MeiStream

Турбінний лічильник холодної води MeiStreamRF з вбудованим радіомодулем та електронним лічильним механізмом eRegister

Лічильник гарячої води (сухохід) AN 130 для систем опалення (до 150 °С)

Турбінний лічильник гарячої води WPD FS

Турбінний лічильник гарячої води MeiStream FS (до 90 °C)

Як вибрати лічильник води

Лічильник води – це прилад призначений для контролю і вимірювання об'єму води, яка протікає по трубопроводу. Лічильники води в основному застосовуються в побуті та на виробництві для вимірювання споживання води. Облік витрат холодної та гарячої води дозволяє істотно знизити витрати на цю статтю витрат.

Лічильники води поділяються на такі типи, в залежності від принципу дії:

Механічний водомір (тахометричних) – найбільш поширений варіант лічильників завдяки своїй невисокій ціні і простий конструкцією. Застосовуються в основному в побуті, так як розраховані на невеликі обсяги води. Принцип дії заснований на обертанні крильчаткою обчислювального механізму, який приводиться в дію потоком води.

Електромагнітний лічильник – принцип дії заснований на законі електромагнітної індукції. Водяний потік електропровідної рідини перетинає магнітне поле і тим самим індукує ЕРС, яка пропорційна швидкості руху рідини. Електромагнітні лічильники води набули широкого поширення завдяки своїм перевагам: висока точність вимірювань, швидкодія, відсутність рухомих механічних елементів і відсутність опору потоку води.

Ультразвуковий лічильник – витрата води вимірюється за рахунок ультразвукових датчиків, які вимірюють час проходження ультразвукових хвиль в залежності від потоку води. Дані лічильники відрізняються високою точністю вимірювання, довговічністю і енергоефективностю.

Найпоширеніші лічильники холодної та гарячої води - це механічні лічильники. Залежно від різних характеристик механічні лічильники поділяються на такі види:

Внутрішня конструкція

Крильчаті лічильникивідмінний варіант лічильників для дому та квартири, проста конструкція і невисока ціна. До недоліків можна віднести інерційне обертання крильчатки після зупинки руху потоку води. Але на невеликих обсягах це не дуже впливає на загальний показник витрати.

Турбінні лічильникикрильчатка замінена на турбіну, яка встановлена ​​не походу потоку, а перпендикулярно. Внаслідок такої конструкції відсутні зайві обороти при сильному потоці води, що дозволяє більш точно вважати витрата води, особливо це актуально для підприємств.

Місце розташування зчитувальних пристроїв

Сухохідні лічильники на воду - конструкція даних лічильників має на увазі відсутність контакту зчитують елементів з водою. Інформація про обороти передається через магнітну муфту. Лічильник надійно захищений від вологи, що збільшує його термін служби.

Мокрохідні лічильники на воду - крильчатка лічильника безпосередньо знаходиться в потоці рідини, цей факт негативно позначається на терміні служби пристрою і вимагає додаткового фільтруючого елемента.

Особливості конструкції

Одноструменевий витратомір - більшість квартир обладнано саме такими лічильниками. Лопать крильчатки обертається під дією однієї струменя рідини. Доступна ціна дозволяє купити лічильник води і почати економити на витраті води при мінімальних вкладеннях

Багатоструменевий витратомір - в даному лічильнику струмінь перед крильчаткою розділяється на кілька потоків і подається на кілька лопатей крильчатки відразу. Така конструкція призводить до зменшення тиску потоку і збалансувати крильчатку, що дає більш точні результати і подовжує термін служби лічильника.

Спосіб монтажу

Муфтовий водомірлічильник монтується через різьбове з'єднання безпосередньо в труби. Для того, щоб купити відповідний муфтовий лічильник води, необхідно знати параметри різьби на кінцях труб або придбати лічильник в комплекті зі штуцерами.

Фланцевий водомір – для монтажу в системі необхідна наявність фланців на кінцях труб. Підходить для труб з великим ДУ (діаметром), які використовуються промисловій сфері і для магістральних трубопроводів.

Класифікація по температурі води

Залежно від температури рідини поділяють лічильники холодної води і лічильники гарячої води. Для холодного водопостачання підходять лічильники, які перекачують воду при температурах від 5 ° С до 40 ° С. Для температур в межах від 40 до 150 ° С застосовуються лічильники гарячого водопостачання. Головна відмінність конструкції лічильників для гарячої води полягає в матеріалі корпусу. Якщо у лічильників холодної води корпус як правило виконаний з композитних матеріалів, то для гарячого водопостачання це латунь або чавун. Колір корпусу допомагає відрізнити для якої води призначені лічильники: холодна вода - це синій колір корпусу, гаряча - червоний колір.

На що звернути увагу при виборі лічильника холодної та гарячої води Sensus

Для квартир і будинків найбільш широке застосування в Україні отримав механічний мокроходний одноструменевий муфтовий лічильник. Це найбільш дешевий і надійний варіант.

Для промислових цілей великого поширення набули ультразвукові та електромагнітні лічильники, як найбільш точні і ефективні.

Що ж стосується якості і надійності, то все лічильники води Sensus зарекомендували себе як одні з найбільш довговічних і надійних лічильників з гарантією якості від 18 місяців від кращого виробника лічильників в світі.